BGB Yapı İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.

Karaosman Mh. İsmet İnönü Cd. No:98/A Merkez, Sakarya ,Türkiye

Detaylar

CELLUBOR; Selüloz esaslı ve bor katkılı bir yalıtım malzemesidir. Geri dönüşümden elde edilen 3 üncü hamur gazete kağıtlarının fabrika ortamında tiftiklenerek en lifli hale getirilmesi ve bu yapının içerisine bor madeni tuzlarından ikisinin enjekte edilmesi ile elde edilir. 

·        Ürün tamamen doğaldır. 60 yıl yalıtım performans ömrü bulunmaktadır.

·        Ürün Isı iletkenlik değeri; 0,037 W/m.K ‘dır.

·        Ürün Yangın yalıtımı değeri; B1 (Alev yürütmez), d0 (erimez, damlama oluşturmaz.), S1 (zehirleyici duman oluşumu gözlenmez.) sınıflarındadır. Uygulandığı alanda ısı yalıtımı yanı sıra yangın yalıtımını da sağlar. Malzeme yangın dayanım özelliği bakımından F30 (30 -60 dakika) – F90 ( 90-120 dakika) yangın tutucu özelliktedir.

·        Ürün Gürültü Azaltım Katsayısı; NRC= 1’dir. Oda bölmelerinde, kat aralarında uygulandığı alanlarda ürün ses yutucu özelliğe sahiptir. Oluşan seslerin uygulama şekli ve kalınlığına göre % 95 ‘e kadar indirgeme özelliğine sahiptir. 

·        Malzeme nefes alan bir yapıya sahiptir. Nem ve rutubet gibi etkenleri emer ve kurutarak ortamdaki yok eder.

·        Böcek, haşere vb. deri solunumu yapan canlılarda yok edici ve üremesini engelleyici özelliğe sahiptir. (Bor tuzlarından olan BORİK ASİT sayesinde sağlanır. Bor doğal bir maddedir. İnsan sağlığı üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır.)

·        Malzeme tamamen doğaldır. Kanserojen madde içermez. Çevreye zararlı gaz çıkışı gözlenmez. İklim değişiklikleri, terleme, küçük su kaçaklarından etkilenmez ve bozulmaz.

·        Malzeme uygulandığı yüzeylerde küflenme, çürüme ve paslanmayı önler. Oluşumuna müsaade etmez.

·        Yaşam alanının doğal yapısını bozmaz. Yalıtım değerini bozmadan nefes almaya devam eder.

·        Püskürtme yöntemiyle uygulanması sayesinde yekpare bir uygulamaya sahiptir. Yüzeylerde ısı ve ses köprüsü oluşturmaz. Boşluk bırakmaz. 

Harita

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler