apartman kapıları yenileme

Yazar: erdal turhan Tarih: 31-01-2017 Kategori: İnşaat

Apartman Kapısı Yenileme

Apartman Kapısı Neden Önemlidir?

Yapı sektörü gerek meskûn mahal gerek iş yeri ve daha büyük projeler için en kaliteli malzemeleri kullanmakta ve sürekli olarak kendisini yenilemektedir. Bununla birlikte yapılmakta olan konutların ve evlerin çeşitli güvenlik tertibatlarına ve dekorasyon unsurlarına ihtiyacı vardır.Bununla birlikte yapılmakta olan konutların ve evlerin çeşitli güvenlik tertibatlarına ve dekorasyon unsurlarına ihtiyacı vardır. Tam bu noktada apartman kapıları, modelleri hem dekoratif yapısıyla hem de güvenlik veren sağlamlığıyla öne çıkmaktadır. Bir apartmanın ilk görülen ve kişide apartman hakkındaki ilk intibaları uyandırdığı nokta apartman kapısıdır. Bu sebeple apartman kapıları yapılırken çok ciddi bir fizibilite çalışması meydana getirilmeli ve apartmana yakışır kaliteli bir kapı modelinde karar kılınmalıdır ki tüm apartman sakinlerinin hoşnut kalacağı ve kullanışlı olan apartman kapıları çok önemli bir noktada bulunmaktadır.

Farklı Apartman Kapısı Modelleri

Çok farklı apartman kapıları üretilmesine rağmen aslında temel olarak birkaç önemli unsur üstüne şekillendirilmektedir. Bunlardan birincisi olan apartman kapısı, kasa kalitesidir çünkü apartmanların giriş kısmına monte edilecek olan kapıların sağlam ve uzun ömürlü çelik kasalar ile donatılması gerekmektedir. Apartman kapısının tüm sağlamlığı ve mukavemeti bu çelik kasanın direncine bağlıdır. Kaliteli olan apartman kapılarında galvaniz saç ve paslanmaz çelikten imal edilen çelik kasalarla birlikte çok uzun ömürlü apartman kapıları ortaya çıkartılmaktadır. Bununla birlikte çelik kasanın üstüne görsellik açısından farklı kaplama malzemeleri de kurulabilmektedir. Bu noktada ise doğal görünümüyle ve şıklığıyla ahşap kaplamalar ilk sırayı almaktadır. Çelik kasanın üstünde yer alan ahşap kaplamalar ile birlikte çok şık apartman kapısı modelleri ortaya çıkabilmektedir.

Apartman Kapısı Mekanizmaları

Apartman kapılarında istenen sağlamlığın ve konforun elde edilebilmesi için birtakım hareketli mekanizmalarda bulunmaktadır. Tüm apartman kapısı, modellerinde uygulanması gereken kaliteli ve yüksek hareket opsiyonuna sahip olan bu mekanizmaları ile birlikte kapılarının açılıp kapanması çok daha rahat ve konforlu olacaktır. Bu aksamlarda genellikle transmisyon çeliği dediğimiz harekete ve sürtünmeye mukavemeti yüksek olan malzeme kullanılmaktadır. Bununla birlikte apartman kapılarının hidrolik kısmında da en kaliteli malzemeler kullanılarak çok uzun bir kullanım ortaya çıkartılmaktadır ki bayilikler verilerek bu kalite çok daha fazla kişiye hitap edecek hale dönüştürülecektir.

https://www.apartmangiriskapilari.com/urunler/57-apartman-giris-kapisi.html

Yorum Yap