Çakartaş Karo

Hacı Hamza Mektep Sokak No: 65 Kocamustafapaşa, Belgratkapı, Fatih, İstanbul ,Türkiye

Detaylar

Çakartaş Karo

Günümüzde artık pek çok kafe, restoran, otel ve evde kullanılan desenli yer karoları mekanların dekorasyonu için tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Örneğin mekanın duvar veya eşyalarının renginde seçilen bir desenli karo mekan içinde tamamlayıcı bir vazife üstlenmektedir. Karo

Çakartaş olarak 1950 yılından itibaren desenli yer karosu üretmeye başladık. Uzun yıllar birikimlerimizi imalatta 4. kuşak olarak devem etmekle birlikte kaliteli desenli yer karolarını da ithal etmekteyiz. Stoğumuzda daima hazır ithal karolar bulunduğu gibi müşterilerimizin istekleri doğrultusunda istenen desen ve renkte de imalat yapmaktayız.
Çakartaş olarak müşterilerimizin öneri ve isteklerini de göz önünde bulundurarak 1950'den beri faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

 

1950 yılında İstanbul’un Saraçhanebaşı semtinde küçük bir atölyede başlayan desenli karo üretim sürecimiz bugün Türkiye ve Dünya’nın dört bir yanına üretmiş olduğumuz karolarla devam etmektedir. 1950’lerin elektrik ve diğer imkanları sınırlı olan İstanbul’da üretimine başlayan Çakartaş Karo, bugün modern zamanlarda üretimini ve teminini sürdürmektedir. Her ne kadar bu geçen sürede teknoloji ve teknik imkanlar ilerlese de desenli karo üretimi nostaljik özelliklerini korumaktadır. Bugün, modern zamanlarda dahi, desenli yer karosu üretimi hala %100 el yapımı bir üretimin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu geçen süreçte hidrolik pres kullanımı her ne kadar üretimini kolaylaştırsa da el yapımı olma özelliği karoların üretim aşamasının zorlu bir süreç olmasına neden olur.

Yaklaşık yüzyıldır benzer karo motifleri ve desenleri üretilir. Bu desenler arabesk ve yıldız karo olarak adlandırılır. Bu desenlerin yanına modern çizgiler ve desenleri de eklemiş olan Çakartaş Karo bu sayede klasik ve moderni buluşturan motifleri üretmeye devam eder.  
Genellikle desenli yer karosu olarak adlandırılan bu karolar farklı isimlerle de anılmaktadır. Karomozaik, karoçini, çinikaro, Rum karosu, karosiman, motif karo ve renkli karo olarak adlandırılan desenli yer karoları zemin ve duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. Genel olarak desenli karo İstanbul’da üretilen bir üründür.  Biz de Çakartaş Karo olarak 60 yılı aşkın süredir İstanbul’da karo üretimine devam etmekteyiz. 

Çakartaş Karo, karosiman, çini karo, desenli çini karo, desenli karo çini, yer karosu, karo mozaik, desenli karo, desenli yer karosu, desenli bordür, desenli süpürgelik,

Harita

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler

Kategori:

Anahtar Kelimeler