Dahi Patent Marka Tescil Hizmetleri

Çakmak Mah. Saatçi Sok. No: 17 Kat: 3 D: 6, Ümraniye, İstanbul ,Türkiye

Detaylar

Marka tescil müracatı  ile ürün ve hizmetleriniz de ad, sözcük, şekil, logo, harf, ses ve sayılar gibi her türlü işaretlerinizi koruyabilir, size ait olduğunu belgeleye bilirsiniz.
 
Markanızın lisans konusu olabilirliği, başkasına devri, rehin edilmesi veya teminat olarak gösterilmesi ancak tescille mümkündür. Ayrıca com.tr uzantılı web adresi (domain) müracaatlarında, aracınıza marka reklamları giydirmek için ruhsat işlemlerinde, fuar, teşvik, ihale, ihracaat, ithalat işlemlerinde, TSE , TSEK, İSO, KALİTE, CE belgesi, Tarım ve Gıda ile ilgili evrak ve benzeri bir çok resmi başvuruda işletmelerden marka başvuru belgesi talep edilmektedir.

Bilindiğinin aksine Ticaret Ünvanları ve İşletme Adları marka sayılmazlar. Markanızı korumanın tek yolu marka tescilidir. Marka tescili, rekabet gücünüzü artırır, aynı veya benzer bir markanın kullanılmasında yasal yaptırım hakkı elde etmenizi sağlar. Tescilli markanız ile lisans verebilme (franchising) yoluyla büyümenin, kazanç elde etme olanağının sağlanmasıyla beraber işinizi geliştirmek adına KOSGEP, İGEME, TÜBİTAK desteklerinden yararlana bilmenizin de birinci koşuludur.

 

Patent Müracatı; Firmaların veya buluş sahiplerinin yaptıkları, geliştirdikleri yeniliklerin taklit edilmesini önlemek, maddi ve manevi kazanç elde edilirken hak kaybı oluşmasını engellemektir. Patent sahibi olmak birçok alanda avantaj sağlarken rekabet üstünlüğü ve pazarlamada istenen tekel olma ayrıcalığını size kazandırır.

Patent Tescili; Rakiplerinize karşı ekonomik, teknik avantaj sağlar ve yasal haklardan buluş sahibinin yararlanmasına imkan sunar.

Patent Tescil Başvurusu ticari bir prestij sebebidir. Teşvik ve benzer olanakların kapısını açan bir anahtar gibidir. Tekel gücü ile lisans ve benzeri hakları buluş sahibine sunar, hukuki ve cezai her türlü yasal imkanların kullanılmasına imkan verir.

Günümüzde firmalar farklı ürünler dizayn ederek rekabette bir adım önde olmaya çalışmaktadırlar. Tüketicinin gözünde görsel yenilikler ve estetik tasarımlar daha çok tercih nedeni olmaktadır. Yaptığınız yeni tasarımları tescilleyerek koruyabilir ve tekel hakkı kazanarak kazancınızı artırabilirsiniz.
 


Ucuz ürüne karşı üreticilerin alternatif çıkış yolu yeni teknoloji ile ürün geliştirmek ve taklitten korunmaktır.
Tasarımlarınızı fuarlarda sergilemeden veya piyasaya sunmadan önce hak kaybı yaşamamak ve taklit edilmesini engellemek için tescil almalısınız. Tescilini yapmadığınız tasarım ürünlerinizin savunmasız kaldığını ve rakip firmalarca ürününüze yapılacak tasarım müracatı ile sizi mağdur edecek yasal yaptırımlara sahip olabilecekleri göz ardı edilmemelidir. Unutmamalı ki; Endüstriyel Tasarım Tescili ile hak sahibi her türlü hukuki ve cezai dava yetkisini elde eder.


  • Özgün tasarım; ürüne olan ilgiyi ve satın alma talebini artırır. Tasarımlarınızı sadece tescille koruyabilirsiniz.
  •  

Harita

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler

Kategori: