ekol-prefabrik

alt kaynarca mah.akdeniz cad.no:531 pendikistanbul, İstanbul ,Türkiye

Detaylar

ekol-prefabrik
kapasitemiz

prefabrike binalarda aylık 10.000 m²

yaşam konteynerlerinde 100 adet

çelik binalarda 1.000 m²’dir.ekol prefabrik konteyner

firmamız 1997 yılından itibaren faaliyette bulunmaktadır. faaliyet alanlarımız ilk olarak 1997 yılında kurulan ekol denizcilik ünvanlı gemi ve yat bakım onarımı yapan firmamız daha sonraki yıllarda ekol emlak ofisi ve ekol spor salonu ile hizmet vermeye devam etmektedir. son olarak 1999 yılında ekol prefabrik konteyner olarak ön üretimli hafif prefabrike yapılar, konteynerler ve çelik konstrüksiyonlu yapılar üretmektedir.

prefabrike yapı teknik şartnamesi

plan: prefabrike hazır yapılar kullanım amacına göre genişlik ve uzunlukları 125 cm nin katları olacak şekilde istenilen her türlü yerleşim planına uygulanabilir. bütün prefabrike yapılar 4 değişik panelin modülasyonundan meydana gelmiştir. dolu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası 70 kg dır.

teknik veriler : kar yükü 80 kgm² rüzgar hızı 90 kmsaat tir. imalatımız 1.derece deprem şartları ve 3. iklim bölgesi dikkatine alınarak yapılmaktadır.

temel : bina zemin betonuna çelik yada ankrajlarla tespit edilmektedir. deprem bölgelerinde demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır.

dış ve iç duvarlar : iki yüzey 125025008mm ebatlarında çimento yonga levha, iç yüzey 125025008mm çimento yonga levha kullanılarak arasına 84mm kalınlığında polistren köpük (1012 kgm²) preslenerek yapılmaktadır. 100mm kalınlığında üretilmektedir. duvar panellerinin ısı yalıtım değeri iç-dış sıvası yapılmış 52cm kalınlığında tuğla duvarının ısı yalıtımına eşdeğerdir. (ts 4563) duvar panellerinin ısı iletim katsayısı k:0.64kcalm²hc dir. dış ve iç paneller karkaslı olup deprem diyagonalleri atılmaktadır.

kapı doğramaları : dış kapılar çelik kapı olup, iç kapılar amerikan kapı olacaktır.

pencere doğramaları : pencereler ve vasistas beyaz renkli pvc doğramadır. pencere ebatları 11601000mm dir. vasistas ebatları 600400mm dir. cam : pencere doğramalarında 4+9+4mm ısıcam takılmaktadır. vasistas doğramalarına 4mm buzlu cam takılmaktadır.

taşıyıcı sistem : dkp sacdan özel bükme h profil kolonlar ve kutu profillerden elde edilen çatı makasları ile çelik konstrüksiyon oluşturulmuştur. bina boyunca her 125 cm de bir çelik makas vardır. makas-kolon bağlantıları civata ile sağlanmıştır. defalarca sökülüp tekrar monte edilebilme özelliğine sahiptir.

tavan kaplaması : tavan kaplaması olarak 625120012,5mm kalınlığında alçıpan levhalar kullanılmaktadır. birleşimleri özel h profilleri ile sağlanmaktadır. tavan izolasyonu 80mm kalınlığında cam yünü ile sağlanmıştır.çatı ısı iletişim kat sayısı k 0,38 kcallm² hc dir.

çatı kaplaması : ahşap aşıklar üzerine kırmızı ondüline kaplanmaktadır. çatı kaplaması özel ondüline çivilerle aşıklara monte edilmektedir.20cm saçak ve pvc dere mevcuttur.

boya : metal aksamlar dış etkenlere karşı bir kat koruyucu rapit astar ile korunduktan sonra dış cephede bir kat yağlı boya, iç cephede bir kat antipas ile boyanmaktadır. bina dış cephelerinde akrilik esaslı dış cephe boyası, iç cephede ve tava plastik boya tatbik edilmektedir.

elektrik ve sıhhi tesisat : elektrik tesisatlarında antigron kablo kullanılmaktadır. tüm tesisatlarda tse belgeli, malzeme ve armatür kullanılmaktadır. elektrik ve sıhhi tesisatlar sıva altı olarak yapılmaktadır. sıhhi tesisatta temiz su boruları pprc borudur.

mutfak dolabı ve evye : müşteriye aittir.

nakliye : müşteriye aittir.

montaj için gereken elektrik ve su ihtiyacı müşteri tarafından sağlanacaktır. istanbul dışı montajlarda işçinin yemek ve yatak ihtiyacı inşaat ile resmi dairelerden alınacak her türlü izin ve harçlar müşteriye aittir
02163548384

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler

Kategori:

Anahtar Kelimeler