Elektral Elektromekanik San. ve Tic. A.Ş.

iZMIR ATATURK ORGANIZE SANAYI BOLGESI MK ATATURK BLV 23-25, Çiğli, İzmir ,Türkiye

Detaylar

Elektral A.S., 1978 yılında Devlet Planlama Teşkilatının teşviki ile kurulmuştur. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 3 tesis ve toplam 20.000 m² kapalı alanda üretim yapan, senede 1 milyonun üzerinde yüksek teknolojili Elektronik Cihaz imal edebilen “MİLLİ” bir kuruluştur. Bünyesinde AR-GE (elektronik-mekanik), Elektronik, Elektromekanik, Üretim Hatları, Bilgisayar destekli tasarım üretim ve makine parkuru, Plastik atölyeleriyle yüksek entegrasyona sahip olan şirketimiz, %90 oranında yerli üretim girdisi ile üretimlerinin %60-70’ini İhraç etmektedir. Yazılım, Donanım, Mekatronik, Elektronik, Savunma Sanayi konularında üretim yapan ELEKTRAL, gerçeklesen bilanço rakamlarıyla, sektöründe; vergide altın madalya, gerçeklesen ihracatıyla da gümüş madalyaya layık bulunan, bölgesinde istihdamda ilk 2’de, bağlı bulunduğu vergi dairesinde de ilk 10 içine girmiş,“IHRACATIN YILDIZI” ödülünü birincilikle kazanmış olup, konusunda Dünyanın en büyük 4 üreticisinden birisi konumuna ulaşmıştır. Türk İşçisinin, Türk Mühendisinin gayretleri ile GÜVENLIK ve Savunma Sanayi alanlarında Ülkemize ciddi Katma Değerler sağlamakta, istihdam yaratmaktadır. 

Elektral üretim konularının %70’ini yurtdışına ihraç eder.

2011 senesi sonunda ISTANBUL SANAYI ODASI tarafından INOVASYON ODULUNE de layık bulunan firmamız; TOPLUM HUZURU VE TOPLUM KONFORU konularında dünya standartlarında üretimleriyle “BİR DÜNYA MARKASI” olmuştur.
2012 Büyüme hamlesiyle çevresindeki fabrikayı da satın alıp, kapalı alanını 3 kat arttıran şirketimiz, SATIŞ OTOMATLARI konusunda da 10 milyon TL’lik bir yatırımla, tam otomatik konveyör sistemli bir Fabrika kurmuştur. Bu atılım hamlesiyle 600-700 ürün kapasiteli bir Snack Otomatını 10 dakika cycle time süresi ile üretme kabiliyetine erişen ELEKTRAL, Kahve Otomat ve dispenserleri için de 2 dakika cycle time bir üretim band sistemi kurmuş ve bugün konusunda çok önemli dünya markalarına OEM üretim yapmaktadır.

2012 senesinde ELEKTRAL yapmış olduğu yenilikçi SATIŞ OTOMATI projeleri ile Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracat Meclisi ve IMMIB tarafında TET Arge Proje Pazarı finalisti seçilmiştir.

2013 senesinde “İNOVASYON” Birincilik ödülüne layık bulunan, ELEKTRAL, artık dünyanın önde gelen projelerinde partner alınan bir tedarikçi konumundadır.

Elektral A.Ş. etkin yönetim kadrosu Bşk. M.Sayıl Dincsoy Y.Müh.; Bşk. Yrd. Kökten Dincsoy, Bşk. Yrd. Dr. Erdem Dincsoy Elo.Müh ve konusunda uzman mühendislerden oluşan ARGE ve üretim personeliyle sürekli kendisini geliştirmekte ve mükemmele doğru ilerlemeye çalışmaktadır.

Bilim ile üretimi birleştiren, bunu devlet destekleri harmanlayan ve Ülkemize katma değer sağlayan ELEKTRAL; 6 adet TÜBİTAK-TEYDEB projesi, 2 adet IZKA projesi, 1 adet Santez projelerini başarıyla tamamlamıştır. Arge projeleri ile doğan ileri teknolojili Elektronik Cihazları Endüstriyel Uygulamalar ile konveyör bantlarda üretime sokan ELEKTRAL, hedef aldığı yolda hızla ilerlemektedir.

Metal Dedektörler konusunda 1995 yılından beri üretim yapan ELEKTRAL, o zaman GÖRMEYI değil de Gözün Rengini tarif eden şartnamelere karsın üretimini sürdürmüş, yüksek teknolojili ve rakiplerinden üstün cihazlarıyla bir “Dünya Markası” olmuştur. O günlerde 12.000 $’lara ithal edilen ve astronomik fiyatlara satılan metal dedektörleri, Elektral’ın üretimi ve rekabeti ile bugün 2000-3000 $’lar seviyelerine kadar inmiştir. O zamanlarda ihale şartnamelerine kısaltılmış harflerle sunulan-sözde belgeler ( TSA –sadece USA’da üretim yapanlara verilen bir referans mektubu) dahi belge gibi gösterilmiş, Ülkemizin kaynakları heba edilmiş, üretimi engellenmeye çalışılmıştır. Ancak bugün ECAC Doc 30 (European Civil Aviation) ile normlar oturtulmuş ve ortak bir rekabet ortamı yaratılmıştır. DSP teknolojili, VLF tekniği ile üretilen ThruScan metal dedektörleri çok hızlı sinyal isleyip, proses etmekte, ECAC normlu, belgeli cihazları ile geliştirdiği Real Time Video Takip Teknolojisi ile yabancı rakiplerine dahi bugün cihaz üretir konuma gelmiştir. ThruScan Metal Dedektör serisi sadece AB ve ABD’li rakiplerinden değil, Uzakdoğu orijinli cihazlardan bile ekonomik modellerde üretilebilmektedir. Entegre fabrikası ile bugün stoklarında 3 Trilyon TL değerinde Metal Dedektörü tutabilen firmamız, dünyada en hızlı ürün teslimini gerçekleştirmektedir.
Çin’den ithal edilen metal dedektörler de Ülkemizin kaynaklarının heba olmasını sebebiyet vermekte, burada fırsatçılara haksız kazanç yaratmaktadır. Çin’de 200 $’lara satılan cihazlar, al-sat firmalarınca –özellikli gibi gösterilmeye çalışılıp-normsuz ve işlevinden uzak biçimde pazarlanmaktadır. Manyetik gürültüden etkilenen, hatalı alarmlar veren, aynı anda 2 metal algılayamayan, yanyana çalışamayan, yaz-kış ayrı ayar gerektiren, metalin yerini noktasal gösteremeyen bu cihazlar sadece bir görüntü unsuru yaratmakta- alsatçılara %500 kar sağlamaktadır.  Bu konuda 27072 sayılı Resmi Gazete’de, 2008/20 sayılı “Yerli Ürün Kullanılması” hakkında yayınlanan Genelgenin de ilgili kurumlarca dikkate alınıp-uygulamaya alınmasının Ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıdığı bilinmelidir. 

Satış Otomatları konusunda da dünyadaki en son yeniliklere adapte kendi anakartını ve parçalarını kendi üretebilen, saç halinde giren metalin, yüksek teknolojili ürün olarak çıktığı Ortadoğunun en büyük üretim tesisine sahip olan ELEKTRAL, mdb-executive çalışabilen, en yüksek performanstaki mikroişlemci seçimleri ile Temassız kredi kartı, kağıt para, bozuk para (iadeli), personel kartlarıyla çalışabilen .. cihazlar üretmekte, bugün konusunda dünya mucidi olarak bilinen İTALYANLARA dahi cihaz ihraç etmektedir. Inovatif ürün seçenekleriyle bugün KAHVE OTOMATLARI, SNACK (BÜSKÜVİ) OTOMATLARI, SICAK BOREK SIMIT POGAÇA OTOMATLARI, MİNİ BÜFE & MAKSİ BÜFE, GAZETE OTOMATI, ÇOK AMAÇLI KUTU OTOMATLARI, IMAJMATIK- PEDMATIK- CONDOMMATIK, SAC DUZLESTIRME OTOMATI, SOGUK SANDVIÇ OTOMATI, SOĞUK ICECEK OTOMATI (SU VE TENEKE), TATLI OTOMATI, SİPARİŞ ESASLI OTOMATLAR ( PARFÜM, İBADET, KÖMÜR, ÇİÇEK, SİGARA...VB) geniş üretim kapasitesiyle, müşteriye fiş kesebilir, yaş sorgulayıp-ona gore satış yapabilir. Sahibine raporlamalar gönderebilir. 
Sipariş esaslı otomatları da tasarlayabilen ELEKTRAL, elektronik-mekanik ve yazılım konularını birleştirerek, dünyanın her noktasındaki müşterilerine en uygun fiyatta, en yüksek kalitede ürünler sağlayabilmekte ve satış sonrası hizmeti minimize edecek çözümlerle, müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Harita

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler

Kategori: