Mersin Renkli Okyanus Kres

Palmiye Mah.1221 Sk. No:19 Yenişehir / MERSİN ( MESİAD yanı ), Mersin ,Türkiye

Detaylar

madam montessori'nin1900 lü yıllarda geliştirdiği montessori eğitim yaklaşımı'nı günümüz dünyasına ve kültürümüze uygun hale getirerek gelişimsel psikoloji ile entegre ettik.

montessori sistemi, çocukların kendiliklerini ortaya koymalarına olanak tanır. bunu da çevresel koşulları değiştirerek ve öğretmenlik yapmak yerine rehberlik edilerek sağlar.

gelişim psikolojisi, her bir çocuğun hangi aşamada ne yaşadığını, ne durumda olduğunu gözlemleyerek, bu konuda hem eğitmeni hem de ebeveyni bilinçlendirmeyi kendisine hedef almaktadır.

okyanus anaokulları'nda, çocuklara ve ebeveynlere ücretsiz 8220 psikolojik danışmanlık hizmeti8221 verilir.

okulumuzda uyguladığımız ve kentimizdeki okul öncesi eğitimde yine bir ilk olan 8220 pedogojik orff öğretisi8221 ile, beynin sağ ( duygusal bölüm) ve sol ( bilişsel bölüm) tarafı aynı anda birlikte kullanıldığı için çocuklarınızın öğrenmeleri kalıcı kılınır.

14 ayrı alanda anş dersleri
orff öğretisi, çocuk balesi, görsel sanatlar, el sanatları, müzik eğitimi, kişisel gelişim, drama eğitimi, yabancı diller eğitimi ( almanca 8211 ingilizce), anadil etkinlikleri, jimnastik, yüzme, modern danslar, yöresel danslar, yaratıcılık eğitimi

etkinliklerimiz
okul dışında da gerçek yaşamı tanımaları ve sosyal bir birey olmalarını sağlamak amacıyla her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek olan etkinliklerimiz
doğa fen gezilerisosyal çevreyi tanımameslek dallarını tanımasinema ve çocuk oyunları buz pateniokuma etkinliği gezisi

Harita

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler

Kategori: