Moon Elektronik Kablo ve Kablo Ekipmanları

H. Rıfat Paşa Mahallesi, Yüzer Havuz Sokak , Okmeydanı Perpa Ticaret Merkezi D:756 Şişli/İstanbul, Şişli, İstanbul 34384 ,Türkiye

Detaylar

Moon Elektronik Kablo ve Kablo Ekipmanları

Moon Eleektronik Şirketi Hakkında Detaylı Bilgi
Kuruluş hakkında tüm kurumsal bilgilere sahip olamk için https://www.moonelektronik.com.tr/sayfa/1/hakkimizda.html linkini ziyaret edebilirsiniz.

Moon Elektronik İşletmesine Göre Kablo Çeşitleri ve Kablo Üretimi Konusu

Kablolar birden farklı amaç için üretilen ve üzerinde elektrik enerjisi aktarmak üzere tasarlanan ürünlerdir. Kablo kullanımının söz konusu olduğu makineler göz önünde bulundurulduğunda öncelikli olarak kablolardan beklenen mümkün olduğu kadar ek olmadan eğer mümkünse tek yara almamış kabloların kullanılmasından yanadır. Çünkü elektrik bir enerji kaynağı olması nedeni ile ısı enerjisi üretme kapasitesine sahiptir. 

Kablo Çeşitleri ve Çeşitlerinin Önemini Moon Elektronik ile Keşfedin

Kablo çeşitleri ya da kablo çeşitliliği işte bu nedenle ortaya çıkmıştır. Bu nedenle alçak gerilim yüksek gerilim bakır kablolar, Alüminyum kablolar gibi farklı türde kabloların üretimi mümkün olmuştur. Kablo üretimi konusunda başlayan çalışmaların ilk meyveleri 1900’lü yıllarda Edison ve N.Tesla rekabetine kadar devam etmektedir. Fakat günümüzde kablo teknolojisi inanılmaz bir seviyeye erişse de üretim amacı ve kullanım biçimi değişiklik göstermemiştir. Kablo türlerine baktığımızda standart dışı olan Fiber optik kabloları dahil etmediğimizde 3 telli ya da 4 telli kablolar dahi olsa benzer çalışma mantığı ile üretildikleri gözden kaçmamaktadır. Fiber optik kablolar ise internet ve veri aktarmak üzere tasarlanmış kablolar olması nedeni ile bir anlamda enerji aktarsa da çok düşük voltajlı bir akımın aktarımı mümkün olduğu için elektrik kabloları ile kıyaslanması yanlış olacaktır.

MOON ELEKTRONİK TÜRKİYE'NİN KABLO VE KABLO EKİPMANLARI SATIŞ MERKEZİ

https://www.moonelektronik.com.tr/​
 

Harita

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler

Kategori:

Anahtar Kelimeler