Kullanıcı Sözleşmesi

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Sözleşmenin Tarafları

1.1. https://tindeks.com adlı web sayfası ve alt sayfaları (Kısaca Site olarak anılacaktır.)

1.2. Üye’ler, yani ”Kayıt İşlemi ”  formu  Site'ye kayıt olan tüm kullanıcıları ifade eder. (Kısaca Üye olarak anılacaklar)

1.3. Kayıtsız kullanıcılar, yani https://tindeks.com veya https://tindeks.com’a bağlı alt sayfalardaki bilgileri okuyan, seyreden, dinleyen kullanıcıları ifade etmektedir. (Kısaca Kullanıcı olarak anılacaklardır.)

2.Yükümlülükler ve Diğer Detaylar

2.1. http://tindeks.com kayıt olan firma, şirket vb. gibi kuruluşların adres, faaliyet alanları ve iletişim bilgileri gibi bilgilerinin, bu bilgilere ihtiyac duyan site kullanıcılarına sunulmak amacı ile kurulmuştur. Site kayıt olan Üye’ler ile Site’yi kullanan Üye ve/veya Kullanıcı’ların birbirleri ile iletişim kurmasını kolaylaştırmak amacını güden bir rehber/index sitesidir.

2.2. Site’ye üye olmak ve şirket, firma, hizmet bilgilerini girebilmek için kullanılabilir bir e-mail adresi ile kayıt olunmalıdır.

2.3. Site’ye Üye’ler tarafından girilen bilgiler yalnızca bilgileri giren Üye’nin sorumluluğundadır. Site yasalara ve toplum kural ve ahlakına uygun olmadığını düşündüğü bilgilere sitede yer vermez.

2.4. Üye’lerin faaliyetleri , hizmetleri v.b. konuların site ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

2.5. Site, Üye ve Kullanıcılara herhangi bir hizmet vereceğini taahhüt etmemektedir. Üye’ler  ve/veya Kullanıcılar hiçbir biçim ve şartta Site üzerinde bir hak talep edemezler.

2.6. Üye’lerin veya Kullanıcı’ların Site veya yayınları üzerinde herhangi bir hakkı bulunmamaktadır.

2.7. Üye ve Kullanıcılar Site’yi hiç bir konuda sorumlu tutamazlar.

2.8. Site’ye “Kayıt İşlemi” formu ile kayıt olan ve firma,şirket, hizmet ve/veya v.b. gibi bilgilerini giren üyeler bu bilgilerin site ve/veya site alt sayfalarında tanıtılmasını, Üye ve/veya Kullanıcılara Site aracılığıyla sunulacağını bilir ve kabul etmiş sayılır.

2.9. Site bu Site üzerinden edindiği iletişim bilgileri ile iletişim kuran özel ve/veya tüzel kişilerin aralarında gerçekleşecek ilişkilerden sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Site yukarıda da belirtildiği üzere yalnızca Site’yi kullanan Üye ve/veya Kullanıcı’ların birbirleri ile iletişim kurmasını kolaylaştırmak amacını taşıyan bir rehber/index sitesidir.

2.10. Üye’ler Site’ye girdikleri bilgilerinin, uygun görülmesi halinde Site’de yer almasının dışında Site’den başka bir talepte bulunamazlar.

2.11. Üye’ler girdikleri bilgilerin doğruluğunda kendileri sorumludur.

2.12. Site Üye’lerin bilgilerini yayınlama/yayınlamama hakkını saklı tutar. Kayıt olan tüm kullanıcıların bilgilerini yayınlayacağını garanti etmez.

2.13. Site kayıt formu yolu ile kendisine ulaşan bilgileri ne kadar süre yayınlayacağı hakkını saklı tutar.

2.14. Site verdiği rehber/index olma hizmetinin ücrete tabi olup olmayacağı hakkını saklı tutar. Şu an ücretsiz bir hizmetin gelecekte ücretli olabileceğini ve Üye’ler gelecekte oluşturulabilecek yeni şartları sağlamamaları halinde Site üzerinde yayınlanan bilgilerinin kaldırılacağını veya silineceğini kabul etmiş sayılırlar.

2.15. Site kayıt formu yolu ile kendisine ulaşan bilgileri yani üyeliği silme hakkını saklı tutar. Üyeliği belli bir süre sürdüreceğini taahhüt ve garanti etmez.

2.16. Site Üye’lerin Kullanıcı’lara açık olarak yayınlanan bilgilerinin başkaları tarafından kopyalanmayacağını, ve/veya başka amaçlar için kullanılmayacağını garanti etmez ve bu bilgilerin başkaları, başka araçlar ile dağıtılmasından ve kullanılmasından sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

2.17. Site bu web sitesi (https://tindeks.com) ve/veya alt sayfalarının içerdiği dosya v.b materyallerin %100 güvenli olduğunu garanti etmez ve bununla sorumlu tutulamaz.

2.18. Site kendi kaynaklarındaki kod ve dosyaların %100 güvenli olduğunu garanti etmez ve Site üzerinden bir sistem hatası veya başka bir nedenle bulaşabilecek, yayılabilecek zararlı bir dosya,program ve/vaya v.b. kaynaklardan sorumlu tutulamaz.

2.19. Üye’ler kayıt ol formu ile zararlı,virüslü dosya v.b kaynakları göndermeyeceklerini taahhüt ederler.

2.20. Site’yi kullanan Üye’ler ve Kullanıcılar yasalar aykırı ** yazı,fotoğraf ve bunun gibi materyalleri göndermeyeceklerini ve Site üzerinde yayınlama talebinde bulunmayacaklarını ve yasalara aykırı yorum ve/veya görüşte bulunmayacaklarını bu taahhüt ederler.

2.21. Site, Site üzerinde yapılmış, yorum , görüş vb. gibi içeriklerden sorumlu tutulamaz. her yorum, görüş vb. yazarının sorumluluğundadır. Aynı zamanda Site yasalara ve/vaya toplum kural ve ahlakına aykırı yazı , görüş v.b gibi içerik tespit etmesi halinde bulunu silme hakkını saklı tutar. **Üye ve Kullanıcılar yasalara aykırı yazı, yorum ve materyal v.b. kaynakları bilmeleri kendi sorumluluklarındadır. Site’ nin bunları ayrıca belirtme gibi bir sorumluluğu ve görevi yoktur.

2.22. Site herhangi bir Üye’sinin bilgilerini ön plana çıkarma veya reklam etme hakkına sahiptir.

2.23. Site 3. kişi ve kuruluşlardan reklam alma ve yayınlama hakkını saklı tutar.

2.24. Site reklam amacıyla 3. kişilere, web sitelerine vb. yerlere link (bağlantı) verebilir.

2.25. Site bu sözleşmeyi tek taraflı olarak değiştirme , güncelleme ve iptal etme hakkını saklı tutar.

2.26. Site yer alan her hangi bir bilgi, yazı, fotoğraf ve/veya belgen kaynak gösterilse dahi kopyalanamaz,çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Bu eylemler gerçekleştirildiği tespiti halinde yasal haklar kullanılacaktır.

2.27. Üye’ler girdikleri bilgileri silmek isterlerse üye girişi yaparak bunu gerçekleştirebilirler.

2.28. Üyeliklerini iptal etmek isteyenler bize “Bize Ulaşın” formu ile bu isteklerini bildirmeleri halinde iptal işlemi sağlanır.

2.29. Site üyelerine sitenin yeni özellikleri ve/veya benzer konular ile ilgili email bülteni gönderebilir. Kullanıcılar email bülteni istemediklerini bildirmeleri halinde email bülteni gönderimi durdurulur.

2.30. Site’ye kayıt olan her kişi/kuruluş (yani Üye) ve Site’yi kullanan her Kullanıcı bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.