Ultra Hafıza

Gümüşpala Mahallesi Coşkun Sokak No:52/7 Avcılar/İSTANBUL, İstanbul ,Türkiye

Detaylar

Ultra Hafıza
biz ne yapıyoruz ?/
günlük hayatta öğrencinin karşılaştığı öğrenme zorluklarını ortadan kaldırıp, dersleri görsel ve işitsel ultra eğitim yöntemleri kullanarak hem eğlenceli hem de unutulması güç hale getiriyoruz.
ultra eğitim yöntemler nelerdir ?/
her dersi hatta aynı dersteki her konuyu aynı teknikle öğrenmek oldukça zordur. biz derse ve konusuna göre ağırlıklı olarak hafıza teknikleri, pratik metodlar, mental faaliyetler veya uygulamalı anlatım tekniklerini kullanıyoruz. ultra eğitim yöntemleri birçok kombinasyondan oluşur. örneğin matematik dersi genel olarak pratik metodları bilmeyi ve bol soru çözümünü gerektirir. oysa tarih dersi ezberleme ve öğrenmeye dayalıdır dolayısıyla neredeyse tamamı görsel hafıza teknikleriyle anlatılmaktadır. coğrafya dersinde yorum yapabilmek için konunun en temeli simülasyonlarla hayat bulurken, ezber gerektiren yerlerde diğer tekniklere başvurulur. türkçe dersinde bazı konular profesyonel ekiplerce hazırlanmış işitsel hafıza teknikleriyle öğretilir, bazı konular için dramatik hafıza tekniklerine başvurulur. kısacası ultra eğitim yöntemleri öğrenmeyi kolaylaştıran unutmayı zorlaştıran, eğlenceli, özel teknikleri kombine bir biçimde kullanma yöntemleridir.
zamandan tasarruf/
günümüzün en önemli problemlerinin başında zaman gelmektedir. uzun süren örgün eğitim hayatı sadece birkaç saatlik sınavlarda bütün olarak karşımıza çıkmaktadır. konu eksiği olan bireyler konu çalışırken çok ciddi zaman kaybetmektedir. dolayısıyla sınava yeterince soru çözemeden girmektedirler. oysa hafıza teknikleriyle konu çalışma evresi oldukça kısa sürer. örneğin tarih dersinde dört yılda görülen bütün konular eksiksiz bir biçimde sadece 24 ders saatinde etkin biçimde öğrenilmektedir.

img alt"" src"http://www.ultrahafiza.com/wp-content/themes/edu/assets/images/logo.png" "height:54px width:231px" /

Harita

Sosyal Profiller

Ek Bilgiler

Kategori:

Anahtar Kelimeler